Aasta 2022 toiduväljakutse

Jaga retsepti

Aasta 2022 on alanud ja juba suure hoo ka sisse saanud. Selle aastase toidu väljakutsena võtan ette ühe vahva päkapiku kingituse, millega kiirel jõuluajal ei ole jõudnud tegeleda.

Aga nüüd on terve aasta aega, et teieni tuua 24 põnevat retsepti Terre Exotique haruldase vürtside jõulukalendrist. Jõulukalendris on 24 erinevat vürtsi ja/või maitseainesegu ning pisike kirjeldus maitseaine olemusest ning päritolust. Lisatud on ka soovituslikud retseptid, mille valmistamisel saab kasutada antud maitseainesegu.

Tulemas on põnevad retseptid näiteks: Timuri marjadest (Timur berry), Madrase karrist ( Madras curry), Teemantsool suvise trüfliga (Diamond salt with summer truffle), Cubebi pipraga (Cubeb pepper) jne. 

Ühesõnaga alustame ja esimene retsept jõuab teieni juba varsti. 

Mõnusad maitseelamused ei ole enam kaugel.

 

 

 

 

vaata veel:

Eelroad

Suvikõrvitsa snäkid tšilli-mee dipiga

Mõnusad suvikõrvitsa snäkid veidi vürtsise dipiga. Koostisosad: 3 väiksemat suvikõrvitsat (kaal ca 1 kg), riivitud  2 spl röstitud seesamiseemneid soola

Eesti sünnipäev

Pähklibeseetort Vana Tallinna likööriga

Eesti sünnipäevaks sai valmistatud üks pähklibesee tort. Tordi vahel olev kreem on maitsestatud Vana Tallinna likööriga. Koogi jaoks läheb vaja: